Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon, en ince, en açık tüylerde bile etkili olan, dört mevsim uygulanabilen bir teknoloji ile kıl köklerini dondurarak yok eden konforlu ve etkili bir uygulamadır. ​​Soğutucu mekanizmasıyla özellikle hassas bölgelerde acısız, ağrısız ve hızlı bir epilasyon imkanı sunmaktadır. Ütüleme lazer teknolojisini kullanan Buz lazer cihazları, bu yöntem ile epilasyonu başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Kılları foliküllerine çok kısa süre ile enerji verip soğumasının ardından tekrar enerji verip kılların yavaş şekilde cilde zarar vermeden epilasyon yapılmasını sağlamaktadır. Lazer bu soğutma işlemini çok hızlı yaptığından acı ve ağrı duymanıza, cildinizde yanık oluşmasına da engel olur. Bu lazer uygulaması her atışta büyük bir alana etki etmesinden dolayı epilasyon işleminin kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyon, uygulama yapılan bölgedeki hedefe saniyede 810 nm dalga boyunda ortalama 10 atış gönderir. Cildinizi -3 dereceye kadar soğutan bir başlık kullanıldığı için acı hissedilmemekte ve epilasyon uygulaması konforlu bir şekilde yapılabilmektedir. Tüm vücuda uygulanan Buz Lazer uygulaması yaklaşık 35 dakika sürmektedir. Bunun sebebi Buz Lazer epilasyonun büyük bir başlığa sahip olması ve bu sayede geniş alanlara etki edebilmesidir.

Buz Lazer Erkekler İçin de Uygun mudur?

Bayanlara oranla daha koyu ve sert kıl yapısına sahip olan erkeklerde lazer epilasyon artık hem acısız hem de konforlu. Buz Lazer Epilasyon sistemiyle erkekler de çok kısa sürede istenmeyen kıllarından kurtalabiliyorlar,  özellikle çok can yakan sakal üstü ve ense bölgeleri bile Buz Lazer epilasyon teknolojisiyle,  ortalama 4 – 6 seansda istenilen sonucu elde etmek mümkün

Erkeklerde sırt bölgesi en zor bölgedir, kıl yapısı daha incedir. 810nm Dalga boyundaki diode tabanlı BuzLazer™ teknolojisinin FDA belgesi mevcuttur. Buz Lazer teknolojisi ülkemizde erkeklerin de lazer epilasyon yaptırmalarına yardımcı öncü bir teknolojidir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonuçları

Acısız lazer epilasyon yapabilen, Buz Lazer cihazı ile yapılan uygulamalarda memnuniyet oranı yüksektir, sert ve yoğun kıl yapılarıyla bilinen erkek hastalarda acısız ve ağrısız lazer epilasyon uygulama yapılması bile çok büyük bir lükstür. Kısa süren seanslarla kalıcı azalma sağlanır ve her seansta ortalama yüzde 20 azalma olur, ortalama da 5 -7 seans sonunda istenilen sonuç elde edilir.

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu duruma bazen kıl batması gibi sağlık problemleri vesile olurken bazen de artık erkeklerin en az kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmesi vesile olmaktadır.

Erkeklerin bütün vücuduna lazer epilasyon yaptırabilme şansı vardır ama genelde epilasyon yaptırdıkları bölgelerin başında göğüs, ense, omuz, sırt, boyun, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü, kulak, kaş arası lazer epilasyon ile el ve ayaktaki aşırı kıllar içi yapılan lazer epilasyon bölgeleri gelmektedir.

Erkeklerin vücutlarına yaptırdıkları lazer epilasyon seansları süre açısından bakıldığında ortalama 5-6 saat sürerken yüz bölgelerine yaptırdıkları lazer epilasyon ortalama 6-8 saat sürmektedir. Burada temel alınan kıl cinsi kalın ve koyu renkte olan kıl cinsidir. Kadınlara göre daha farklı kıl yapısına sahip olan erkekler genelde daha kalın kıl köküne sahiptir bu yüzden kadınlara göre daha hızlı ve memnun edici sonuçlar alabilmektedirler.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Öncelikle lazer epilasyon yaptırmanın bir tedavi süreci olduğunu unutmamak gerekir. Buz Lazer ile kalıcı sonuçlar almak için ihtiyaç duyulan süre vücuttaki kıl yoğunluğuna, kıl yapısının ince ya da kalın oluşuna ve cilt tipine göre değişiklik göstermekle beraber, etkili bir sonuç açısından ortalama 5 ile 8 seanslık bir tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır.

Diğer Lazer Epilasyon Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Buz Lazer epilasyon uygulamasını diğer lazer epilasyon uygulamalarından üstün kılan en önemli özelliği hiçbir acıya ve ağrıya sebep olmamasıdır. Ayrıca tüm cilt tiplerine uygun olması ve bronzlaşmış tene dahi uygulanması, Buz Lazer epilasyonun en büyük avantajlarındandır.

Güvenli midir?
Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Buz Lazer, FDA onaylıdır ve dünyada birçok hastada güvenli, kalıcı ve etkili bir çözüm olarak kullanılmaktadır.

Hem erkekler hem de kadınlar için genital bölgeler de dahil olmak üzere, vücudun tüm bölgeleri üzerinde kullanılabilen bir lazer epilasyon tekniğidir.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat