Hibrit Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak yok edilmesidir. 

Lazer 40 yılı aşkın bir zamandır tıbbın çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışığı, cilt dokusuna zarar vermeden geçerek kıl kökündeki pigmentlere (renkli hücrelere) nüfuz eder. 

Kıl kökündeki renkli hücreler tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşür. Kök ısısının 60-70 C dereceye yükselmesi amaçlanır. 

Bu seviyeye çıkan ısı; kıl kökünü tahrip ederek, kıl kökünden yeni bir tüy çıkmasını engellemiş olur.

Hibrit Lazer Her cilt rengine uygulanabilir mi?

Lazer epilasyon uygulaması için en ideal aday açık cilt rengi üzerinde tüyleri koyu renk olanlardır. Ancak Hibrit Lazer  ile çok açıktan çok koyu tene kadar değişen bir spektrumda tüm cilt tiplerine rahatlıkla uygulamalar yapılabilmektedir. Amerika’da zencilere bile kalıcı lazer epilasyon işleminde en çok kullanılan ve sonuç alınan lazer teknolojisidir.

Lazerle epilasyonda en iyi teknoloji nedir?

Günümüzde kullanılan lazer türleri içinde epilasyonda en başarılı sonuçlar diode ve alexandrite tip lazerler ile elde edilmektedir. Nd YAG Lazerler çok koyu tenli kişilerde ve çok açık renkli kıllarda tedavide tercih edilebilir. Ancak son teknoloji olan Hibrit Lazer  lazerlerin avantajı, hem kılı hem de kıl kökünü besleyen kılcal damarı aynı anda görebilen FDA onaylı 800 ve 950nm dalga boylarını cilt tipine, kıl kalınlığına göre otomatik olarak ayarlayıp atış yapabilen bir sistem olmasıdır. Böylece kıl gövdesi ile beraber kılın beslenmesi de bozulduğu için daha esmer ciltlerde ve daha ince tüylerin tedavisinde de başarıyla kullanılabilmektedir. Alexandrite lazerler vücutta başarılı lazerler olup koyu tenli hastalarda yanık riski nedeniyle çok dikkatli kullanılmalı, özellikle yüz bölgesinde uygulandığında ince tüylerin  çoğalmasına neden olabileceği unutulmamalıdır. Yine de kişiye uygun lazer epilasyon yöntemi doktoru tarafından seçilmelidir.

Kaç seans uygulama gerekmektedir?

Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kılların kalınlığı, yoğunluğu ve rengi her vücutta ve vücudun her bölgesinde farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Genellikle yüz bölgesinde 8- 10 seans, vücut bölgesinde 6-8 seans sürmektedir.

Uygulama esnasında acı hissediliyor mu?

Hibrit Lazer sisteminde 360o çift soğutma teknolojisi kullanılmakta olup, hem lazer atışından önce hem atış esnasında hem de atış yapılmış bölgeyi soğutan patentli bir teknoloji vardır. 

Piyasada buz lazer adı altında sunulan sistemlerde soğutma ünitesinin başlıkta olduğunu ifade eden ICE Technology denilen teknik özellik, son kullanıcılar tarafından yanlış algılanarak, sanki buz ile epilasyon yapılıyormuş gibi bir ticari algı oluşmaktadır. 

 Hibrit Lazer ağrı seviyesi en düşük lazer epilasyon sistemidir. Tasarım ödülü almış, özel soğutuculu ucu sayesinde ağrı diğer cihazlarla kıyaslandığında yok denecek kadar azdır. 

Uygulama esnasında kıl köklerinin, enerjiden etkilendiğini gösteren kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. 

Ancak uygulama bölgesinde oluşabilecek bu durum çok kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır.

Hibrit Lazer Epilasyon Cihazının Avantajları Nelerdir?

8cm2 gibi geniş sayılabilecek başlığı sayesinde daha hızlı ve efektif bir epilasyon seansı sunmanın yanı sıra, bir yandan da ulaşılması zor alanlarda konforu arttırıyor. Kişiye özel başlık aparatları kullanılabilmesi sayesinde hastaların bu konuda en çok çekindikleri noktalardan biri olan hijyen konusu da çözüme kavuşmuş oluyor. Dolayısıyla epilasyon seansları daha hızlı, daha konforlu ve daha hijyenik geçmiş oluyor.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat