İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, oldukça ince uçlu bir iğne ile kıl yuvasına girilerek kıl kökünün elektrikle yakılması ve aktivitesinin ortadan kaldırılması sonrasında açıkta kalan kılın cımbız ile vücuttan atılması sürecinin adıdır. Bu işlem tek tek bütün kıl kökleri için uygulanmak durumundadır.

Yüzlerce kıl kökünde uygulanan yakma ve çekme işlemleri bir miktar acıya sebebiyet vermektedir. 

Bu nedenle ten uyuşturularak acı hissinin azaltılması sonrasında işlemlerin doğru bir şekilde yapılması için gereklidir. Bu uygulamalar sonrasında birkaç gün daha acı devam edeceği için dinlendirici kremler kullanmak yararınıza olacaktır.

Her bir kıl kökünde kızarıklıklar meydana geleceği için birkaç gün sürecek destek tedavisi almanız gerekebilir. 

Öyle ki, iğneli epilasyonu ehil, eli becerikli ve uzman kişilere ve her türlü donanıma sahip merkezlerde yaptırmalısınız. İşlemin neticesi uygulanma başarısına, uzman ehliyetlere ve hijyene bağlıdır. 

İğneli Epilasyon İle Lazer Epilasyon Karşılaştırması

İğneli epilasyonda işin özü kıl yuvasına özel elektrik verilmesi ve sürecinde saklıdır. Kılın yapısına ve cilt tipine göre yapılmış, vücuda zararsız, elektrikte erimeyen, ilgili maddeden yapılmış esnek iğneler kullanılmaktadır. Çünkü işlem esnasında ve sonrasında cildin kendini yenileme süreci ve hastanın alacağı verim kullanılan iğneye bağlıdır.

Kullanılan elektrik düşük dozda olup, deri altındaki her bir foliküldeki kökü besleyici yağları tamamen yakmaktadır. Açıkta kalan kılın cımbızla vücuttan çekilmesi süreci ikinci adımdır.

Vücut tipine uzmanın belirleyeceği seanslar üzerinde işlemler sürmekte olup hormonal bir etki yoksa başarı yüzdesi oldukça yüksektir.

İğneli Epilasyon Avantajları
  • Yaklaşık 125 yıldır uygulandığından etkinliği ve güvenliği kanıtlanmıştır.
  • Uygulanan her kezde aynı sonucu verir
  • Her türlü cilt ve kıl tipinde etkilidir. Küçük alan uygulamalarında ucuza gelir.
error: Content is protected !!
WhatsApp chat