KAŞ KONTÜRÜ MİCROBLADİNG

Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda giderek daha fazla kadının tercih ettiği, hayatı oldukça kolaylaştıran uygulamalardan biridir. 

Yüz çevresi ve vücut için üretilmiş olan pigmentasyon uygulaması olarak da adlandırılabilen kalıcı makyaj, boyanın kişiye özel steril iğneler yardımı ille derinin altına işlenmesi anlamına gelmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamasını dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. 

Dövme yapılırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir. 

Kalıcı makyaj da bu derece bir derinlik söz konusu değildir.

Microblading Kaş Kontürü Nedir?

İster zamanla seyrelen ve yaş gereği tasarımı bozulan kaşlar; ister tercih edilen gürlük, uzunluk ve kalınlıkta olmaktan çok uzak olan kaşlar söz konusu olsun; her ikisi için de en net çözümünüz microblading kaş kontürü uygulamaları. Microblading kaş kontürü nedir diye bakacak olursak, bir dizi kalıcı makyaj işleminden bahsetmiş oluruz.

Microblading bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bu sebeple işlemin detaylarına derinlemesine girmeden önce kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinen tabuları kırmak lazım. Öncelikle kalıcı makyajı, dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yaptırırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir, oysa ki kalıcı makyaj söz konusu olduğunda çok daha ince bir derinlik üzerinden işlemler uygulanır. Örnek verecek olursak kalıcı makyaj, derinin ortalama 1 tabaka derinine etki ederken, dövmede enjekte edilen dövme boyası derinin 3, 4 hatta bazen 5 katman daha derinine inebilmektedir. Ayrıca dövme uygulamalarında kullanılan boyalar ile kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boyaların içeriği tamamen birbirinden farklıdır.

Tam olarak bu nedenden dolayı, kalıcı makyaja dair bilinen “kalıcılık” kavramı da yine yanlış bilinen doğrular arasında yer alır. Her ne kadar isminde “kalıcı” geçse de, derinin alt katmanlarına derinlemesine nüfuz etmediği ve farklı boyalar kullanıldığı için aslında kalıcı makyaj uygulamaları, dövme kadar kalıcı, daha doğrusu ömürlük olmamaktadır. 

Kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinenlere değindikten sonra microblading nedir sorusunun cevabına geçmemiz mümkün. Microblading kaş kontürü, kaş hattındaki derinin altına,  özel microblading kalemi yardımı ile microblading boyasının belirli süreli kalıcı olarak yerleştirilmesi işlemidir. Bu sayede daha gür, daha kalın ve ifade dolu kaşlar elde edilir.

Microblading Kalıcı Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Microblading kaş kontürü işleminin tam olarak ne olduğunu anlayabilmek için, microblading kalıcı kaş kontürünün nasıl yapıldığına yakından bakmak gerekir.

Microblading işlemi esnasında kullanılan kalemin ucunda bir microblading iğnesi olarak ifade edilen aparat bulunur. Bu iğne yardımı ile kaş hattında ufak çizgiler oluşturarak derinin altına renk pigmentleri bırakılır. Kaş dövmesinden ya da diğer kalıcı makyaj uygulamalarından farklı olarak microblading uygulaması, derinin altında fazla inmez ve ilk katmanda kalarak ömürlük kalıcılıktan uzak konumlanır.

Deri katmanları ve cilt derinlikleri hakkında yazımızın başından beri sık sık bahsettiğimiz için, büyük bir ihtimalle neden bu kadar önemli olduğunu ve bunu sıklıkla vurgulama ihtiyacı duyduğumuzu merak etmişsinizdir. Hemen açıklayalım: Microblading kaş kontürü uygulamalarının, kaş derisinin altına fazla inmiyor olması, microblading sonrası elde edilen natürel, doğal ve organik görüntüyü oluşturan en önemli faktördür. Özellikle kıl tekniği uygulaması ile yapıldığında microblading, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyecek doğallıkta bir çift kaşa sahip olmanıza yardımcı olur. Aradaki tek fark, çok daha gür, kalın, canlı ve ifadeli kaşlar ile büyüleme şansı elde etmenizdir!

Microblading Kaş Kontüründe Kıl Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır?

Microblading kaş kontürü uygulamalarında sıklıkla merak edilen ve özellikle son dönemlerde daha fazla tercih edilmeye başlayan tekniklerden bir tanesi de kıl tekniğidir. Microblading kıl tekniğimicroblading kalıcı makyaj uygulamalarının bir alt tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere microblading kıl tekniği uygulamalarında, standart microblading prosedürleri takip edilir, ancak uygulanan teknik, kaş kılını andıran çizikler ile, doğal ve natürel bir görüntü vermeyi amaçlayan bir tekniktir. 

Bu teknik sayesinde microblading iğnesi ile atılan her çizik ve deri altına yerleştirilen her bir renk pigmenti, adeta bir “kıl” görüntüsü oluşturmayı amaçlar ve en doğal microblading uygulaması doğmuş olur.Kıl tekniği kaş kontürü uygulaması sırasında, kaşların arasında ve çevresinde yer alan boşluklara, kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgiler yerleştirilir.  

Başka bir deyişle kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çizilmekte ve bu çizim yapılırken, özel kalıcı makyaj boyaları kullanılmaktadır. Bu boyalar, çok daha uzun süreli sonuçlara vesile olmakla birlikte, sadece cildin üst tabakasına yerleştirildikleri için, karşıdan kaşlarınıza bakan kişi tarafından ayırt edilemeyecek kadar doğal bir çift kaşa sahip olmanızı sağlar.

Microblading Kaş Kontürü Sonrası
 

Microblading kaş kontürü uygulamalarından biri olan , en çok merak edilen sorulardan bir tanesi elbette “Kıl tekniği ile yapılan microblading ?” olmaktadır. Kalıcı makyaj stüdyomuzda kıl tekniği ile , sonuçlardan fazlasıyla memnun kalarak, uzun vadeye vurulduğunda 1-2 yıla kadar etkili bir kaş uygulaması ile stüdyomuzdan ayrılmaktadırlar. 

Bu sürenin kalıcılık süresi kişinin cilt tipine, uygulanan tekniğe, seçilen renge ve kişinin maruz kaldığı diğer dış etkenlere göre farklılık gösterir.

 


 

kıl tekniği sonrasıkaş kontürü ne kadar kalırmicroblading yaptıranlar

Daha önce hiç kıl tekniği ile microblading uygulaması yaptırmamış olan ve stüdyomuza ilk defa gelen müşterilerimizin büyük bir kısmının merak ettiği bir diğer soru da, elbette uygulama sonrası ilk etapta onları nasıl bir sürecin bekliyor olduğudur. 

Her şeyden önce  oluşması oldukça normal ve olağan bir durumdur; zira cilt, orada olmaması gereken bir yabancı maddeyi (pigmenti) kabullenmeden önce onu kusmaya çalışacak, bu da ister istemez ilk 1-2 hafta içerisinde dışarıdan çok belirgin olmayan ancak sizin farkedebileceğiniz kabuklanma oluşmasına yol açacaktır. 

Unutmamak gerekir ki , bir nevi kaş hattınız üzerinde kıl görünümlü çizgiler yerleştirmekten ibarettir; bu yüzden de bu kabuklanma, cildin dışarıdan gelen herhangi bir müdahaleye olan en doğal ve en organik tepkisi olarak karşılanmalıdır.

 


 

microblading sonrası ilk günlerde hafif kabuklanmamicroblading uygulaması

İşlem sonrasında elde edilecek sonucu etkileyen bir diğer önemli faktör de, işlem öncesinde yüzünüze uygun bir kaş tasarımının yapılmış olmasıdır. 

Kaşlarınız ile aynı tonda bir renk pigmentasyonuna gidilmeli, yüz hatlarınız ve kaş şekliniz ile uyumlu bir  gerçekleştirilmeli ve işlem öncesinde gerçeği birebir yansıtan bir çizim yapılarak nız ile mutabık kalınmalıdır. 

Böylece işlem sonrasında “” ya da “Bu, hayal ettiğim kaş tasarımı değil” gibi endişeler duymaz, yeni görünümüz ile çok daha bakımlı ve göz alıcı kaşlara sahip olursunuz.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat